Pałac Sobańskich – będzie ośrodkiem kultywującym historię trzech wielkich rodzin związanych z Guzowem: Ogińskich, Łubieńskich i Sobańskich. Jednocześnie będzie pełnił funkcję ekskluzywnego hotelu.
W Guzowie zachował się nieco zniekształcony, ale w zasadzie istniejący układ ruralistyczy, który powinien być zrewaloryzowany. Michał Sobański podjął zakończone sukcesem starania, aby układ ten wpisać do rejestru zabytków. Przyszła rewitalizacja będzie dotyczyła nie tylko samego parku i pałacu ale całej osady guzowskiej. To podniesie atrakcyjność turystyczną okolicy i będzie miało przełożenie na poziom życia lokalnej społeczności.
W Guzowie powstanie także nowa świątynia, która będzie votum rodziny Sobańskich z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczyste poświęcenie kamienia węgielnego planowane jest na listopad 2018 r. Nowa świątynia zostanie przekazana Kościołowi i wiernym, zaś rodzina Sobańskich odzyska kaplicę św. Feliksa de Valois. Jej scalenie z remontowanym pałacem będzie finalnym punktem rewitalizacji całego zespołu pałacowo-parkowego.
Projekt ekskluzywnego hotelu w spektakularnym założeniu pałacowo-parkowym w Guzowie przygotowany przez pracownię architektoniczną Brzozowski/Grabowiecki. Parter będzie przeznaczony na sale wielofunkcyjne i konferencyjne. I i II piętro zostaną zaadaptowane na pokoje hotelowe eksponujące unikalną więźbę dachowa. W piwnicach zostanie umieszczony klub, zespół SPA z basenem oraz pomieszczenia techniczne i zaplecze.
Projekt opracowany przez zespół:
Jan Belina Brzozowski
Konrad Grabowiecki
Marcin Szulc
Tomasz Pluciński
Paweł Filip
Agnieszka Grzywacz
Pałac w Guzowie, kolorystyka elewacji frontowej;
projekt: „The Studio – Architectural and Interior Design”; 2015 r.
Pałac w Guzowie, architektura wnętrza sali balowej;
projekt: „The Studio – Architectural and Interior Design”; 2015 r.