Podziękowanie mieszkańców Czeczelnika dla Michała Sobańskiego, 23.09.2018 r.

Podziękowanie mieszkańców Czeczelnika dla Michała Sobańskiego, 23.09.2018 r.

r.7

Dziś w sposób szczególny chcielibyśmy podziękować rodzinie Sobańskich, a w szczególności Panu Michałowi Sobańskiemu, albowiem przy Jego wsparciu udało się odnowić rodzinną kaplicę grobową Sobańskich.

Za sprawą Pana przodków kaplica przez dłuższy czas pełniła na Ziemi Czeczelnickiej rolę świątyni, w której wiele pokoleń otrzymywało sakramenty chrztu świętego, Eucharystii i małżeństwa. Tutaj odprawiano modły za tych, którzy już odeszli do wieczności. Dla nas to była, jest i będzie świątynia.

Świętej pamięci Ojciec Martynian Darzycki zasiewał w nas i pielęgnował ziarna wiary w niełatwym czasie, gdy większość miejsc kultu była zamknięta.

Dziękujemy Panu Bogu, że sytuacja uległa zmianie, a dzięki Panu Parafia nadal będzie miała swoją świątynię – kaplicę pogrzebową, jako pomnik historyczny dla przyszłych pokoleń. Zaś my ze swojej strony obiecujemy troszczyć się o nią.

Niech Pan Bóg nieustannie zsyła na Pana i Pańską Rodzinę swoje błogosławieństwo we wszystkich dobrych poczynaniach. Zaś Pana Przodkowie, którzy spoczywają na Ziemi Czeczelnickiej, na pewno wznoszą modły do Pana Boga z prośbą o dalszy rozwój wiary.

Niech Matka Boża Czeczelnicka wynagrodzi Panu wszelkie uczynione dobro.